Datum werkzaamheden: 19 Oct 2026

Het Grensmaas project is een groot, meerjarig rivierenproject. Doel is het overstromingsrisico langs de Maas te verkleinen, voldoende waterberging te creëren en naast zand- en grindwinning ook nieuwe natuurgebieden te ontwikkelen. Binnen dit consortium hebben we in de afgelopen jaren al eerder projecten mogen uitvoeren in samenwerking met aannemer Boskalis. 

Afgelopen week zijn we begonnen met een niet alledaagse klus. Deze keer even iets anders. Geen bomen weghalen maar juist het plaatsen van rivierbomen. Het plaatsen van bomen en boomstronken in het uitloopgebied van de rivier heeft meerdere functies. Voornaamste reden is de rivierecologie te stimuleren. Dood hout fungeert als voedselbasis voor algen en micro-organismen. De bomen en stronken brengen variatie in de stroming en fungeren als schuil-, paai- en broedplaats voor riviervis.

De rivierbomen worden verankerd met kettingen en betonblokken en zorgvuldig in hiervoor ingerichte gebieden geplaats. Onze Liebherr rupskraan is voor dit werk perfect geschikt, mede dankzij de brede rupsbanden en het relatief lage gewicht waardoor bodemschade minimaal is.